Call
Info
ПРО ПРОЕКТ
Школа молодого бібліотекаря Української бібліотечної асоціації – це інформаційно-освітній проект, який проводиться у форматі тренінгів з використанням інтерактивних форм навчання, майстер-класів, практичних занять та інших форм, що сприяють розвитку креативності його учасників.

ГОЛОВНА МЕТА ШКОЛИ – навчити молодих бібліотекарів розвивати свої професійні знання, уміння і навички і сприяти інноваційному розвитку тих бібліотек, у яких вони працюють шляхом створення та впровадження проектів та інновацій, аналізуючи існуючі можливості та загрози.

Символ Школи – Сова – як символ мудрості.

ОРГАНІЗАТОРИ:
Бояринова Оксана (Виконавчий офіс УБА)
Вірстюк Микола (Президія УБА, Івано-Франківська ОУНБ)
Mail
Mail

Call
IV ЗИМОВА ШКОЛА МОЛОДОГО БІБЛІОТЕКАРЯ УБА. ДЕНЬ 1

Зустріч молодих бібліотекарів України відбулася на станції Ясиня, Закарпатської області 01.02.2017 року. Подолавши “круту” дорогу в гори, перевірили наші вестибулярні апарати і успішно добралися до готелю “Оселя”, де нас чекали привітні господарі.

Особисто в мене сталася прикрість мій зарядний пристрій згорів зразу після вставляння в розетку. І тут я дізналася про те, що це може бути через конденсат, що він мав набути кімнатної температури, або ще мільйон-сотні причин чому. Хлопці мали змогу проявити знання фізики. В мене у залишку — стрес, бо ми міські люди без гаджетів вже не можемо. Мені прийшла на допомогу колега з іншого міста, яка позичила ноутбук. Це мене дуже підтримало, привітне, доброзичливе оточення. Ці всі нюанси допомогли мені чіткіше, глибше зрозуміти тему уроку № 1: “Новий погляд на бібліотечні сервіси”. Наскільки ти можеш почуватися у новому місці, де все не так звично для тебе, майже як китайська грамота — так само, напевно, почувається людина, яка вперше прийшла у бібліотеку і вона не знає про каталог, електронні замовлення, як шукати потрібну літературу, де поїсти, попити, де можна встромляти гаджет у розетку, а де ні. Я вже бачу ці розгублені круглі очі, майже як в мене сьогодні. І цей урок допоміг мені мій стрес трансформувати в ідеї для розвитку сервісу нашої бібліотеки. Щиро вдячна Оксані Бояриновій за розглянуті питання і натхнення.

 

Я людина, яка любить книжки, атмосферу бібліотеки, пише, досліджує, пізнає і тому урок № 2 від Лариси Лугової: “Генії місця, місце для геніїв або нові концепції сучасного простору бібліотеки” викликали в мене конкретні ідеї зонування нашої бібліотеки без витрачання великих коштів, і щоб зробити простір більш затишнішим.

 

В перерві були смачнючі бутерброди і карпатський запашний чай, що додав нам сил для наступного уроку, та майстер-класу від Миколи Вірстюка із безпрограшним конкурсом і призами. Тепер ми усі знаємо як створювати сучасні швидкі презентації. І дізналися, що значить бути оригінальним, сміливим, веселим.

 

Скуштувавши традиційну вечерю Закарпаття, ми складали книжки для відвідування сільської бібліотеки із передчуттям наступних днів школи, наш день перший закінчився.

06.02.2017

Neformat
Зимова школа молодого бібліотекаря УБА 2017