Call
Info
ПРО ПРОЕКТ
Школа молодого бібліотекаря Української бібліотечної асоціації – це інформаційно-освітній проект, який проводиться у форматі тренінгів з використанням інтерактивних форм навчання, майстер-класів, практичних занять та інших форм, що сприяють розвитку креативності його учасників.

ГОЛОВНА МЕТА ШКОЛИ – навчити молодих бібліотекарів розвивати свої професійні знання, уміння і навички і сприяти інноваційному розвитку тих бібліотек, у яких вони працюють шляхом створення та впровадження проектів та інновацій, аналізуючи існуючі можливості та загрози.

Символ Школи – Сова – як символ мудрості.

ОРГАНІЗАТОРИ:
Бояринова Оксана (Виконавчий офіс УБА)
Вірстюк Микола (Президія УБА, Івано-Франківська ОУНБ)
Mail
Mail

Call
ІІ Зимова школа молодого бібліотекаря УБА: день третій

Якщо Ви думаєте, що день розтягується з 24-х годин лише до 48-ми, то Ви помиляєтесь. Адже місяць тому, 4 лютого 2015 року, ми розтягли його майже на 60 годин в одній добі. Запитаєте як?

Пояснюю: зранку на нас знову чекав сніг, який почав йти ще з першого дня школи. Напевно Коля таки “порішав” щось на горі і цього року сніг був з нами ввесь час. Окрім того, ми таки встали після другого дня навчання, де було аж 6 тренінгів, купа завдань, лижі і гори. Ви б витримали? 😉

Тож цього дня, ми стартували з Уроку 8 від Василя Пойди та Сергія Мірчука “Створення рекламних макетів у Photoshop та AdobeInDesign”. І тут є зауваги від тренерів: Вася у Photoshop-і дохідливо пояснив у чому різниця між jpg і png (одне для Інтернету, інше – для типографії), коли збираєтесь друкувати у типографії використовуйте 300 dpi, якщо ж друкуєте “у себе” – то 600 dpi (це щільність точок на дюйм для друку), розмір А4 у mm = 297 * 210; а Сергій у AdobeInDesigion додав, що ця програма краща від Photoshop-у для роботи з тектстом і в ній можна розробити досить легко оригінальний дизайн.

FotorCreated

Далі перед очима лапатий сніг, з десяток школярів на лижах і ще стільки ж з фото-, відеотехнікою, парасолькою 😉 та командним духом, адже це підготовка та проведення акції “Бібліотека – шлях до успіху!”. Отак це виглядало візуально – насолоджуйтесь. 😉

FotorCreated_1

Знову сніг, автобус і весела компанія – це поїздка по бібліотеках Закарпаття за допомогою Громадської організації “Асоціація бібліотекарів Закарпаття”. Першою ми побачили бібліотеку-філію села Ізки, у якій бібліотекар запевнила нас, що її бібліотека навіть має сторінку у Facebook, але як виявилось, то є ще нам чому вчити сільських бібліотекарів, адже то особиста сторінка Тетяни Станкевічус, де вона ділиться зі світом тим, що відбувається у стінах її закладу. Хоч бібліотека і невеличка, і не має окремого приміщення, але оформлена зі смаком і добре, що вона є, бо про неї піклується не лише привітна бібліотекар, а ще й сільський голова, котрий пишається тим, що вони комп’ютеризують кожну бібліотеку хоча б одним комп’ютером.

FotorCreated_1

Весела поїздка автобусом і ми в Міжгір’ї. Зупинились, аби спробувати їх особливої лікувальної води – “на любителя”, скажу Вам чесно. 🙂

FotorCreated_2

І ось ми вже в бібліотеці-філії села Лозянське Міжгірської централізованої бібліотечної системи (Закарпатської області). Зустрічають прямо з порогу разом: бібліотекар та голова сільської ради – оце співпраця з владою!

FotorCreated_3

Бібліотека на селі відносно нещодавно – з 2011 року, але про неї піклуються, бо це місце, де можна зібратись навіть після 18-тої години на зустріч клубу любителів боксу і разом подивитись бій на великому екрані, це місце, де є Інтернет і сучасні книги, усі виставки привертають увагу, куточок для збереження традій є, де можна повчитись прясти, і простір, який бібліотекар не боїться змінювати (таке враження, що вона була на тренінгу Лариси Лугової і чула про те, що бібліотека починається з…змін! спочатку у свідомості, а потім одразу і в реальності). Пишаюсь ними так само, як голова більше двох годин вихваляв досягнення своєї громади у співпраці з владою. 🙂 Є чому повчитись у Закарпаття.

FotorCreated_4

Звісно ж повертались ми до Еко-курорту “Ізки” вже ввечері, бо відпускали нас довго. 🙂 Але ми самі керуємо своїм часом, тому закинули речі по номерах і – в конференц-зал, де на нас очікув тренінг від Юлії Чепурко “Як написати рецензію до видання, як написати особливе резюме”. Юля вирішила в одній назві закодувати цілих два тренінги. Що з приводу рецензій, то мені найбільше запам’ятались слова про те, що “основна складність рецензування полягає у тому, що ми маємо наділити суб’єктивну, оціночну думку в чіткі, об’єктивні формулювання. Не дати наповнити рецензію емоційними судженнями і в той же час не зробити текст рецензії сухим і не цікавим”. Бо читаючи, маємо фактично чути, бачити, нюхати книжку – відчувати її.

DSC_0912

А щодо резюме, то тут в обговорення підключились всі: адже у резюме Ви маєте бути унікальними та лаконічними, деталі залиште для співбесіди. Лариса Лугова як директор Львівської обласної бібліотеки для дітей порадила ще написати кілька видів бібліотечних резюме: окремо для дитячої, юнацької та обласної універсальної, або ж на різні посади та ще й двома мовами. А Сергій Мірчук додав, що варто вказати деталі, з якими Ви б реально працювали, вмієте і хочете цього!

Останнім тренінгом у рамках ІІ Зимової школи молодого бібліотекаря УБА став “Тренінг упевненості в собі” від Дар’ї Дейч, де ми разом роздумували над тим, що самовпевненість – погано, впевненість – добре. Ось кілька порад від тренера:

  • якщо не хочете говорити – помовчіть;
  • виходьте з зони комфорту;
  • давайте і приймайте компліменти;
  • “неправильна нота, зіграна невпевнено – фальшива нота; неправильна нота, зіграна впевнено – імпровізація”.

FotorCreated

Імпровізуйте і виходьте з зони комфорту! Що й зробили ми з Сергієм Мірчуком надалі як організатори поетичного слему “Вірші вночі”. Адже назва вечора і формат були придумані ще до школи. Але хто сказав, що все так і буде? 😉

Якби ми дотримували формату поетичного слему останнього вечора, то не змогли б створити ту атмосферу, яку кожен присутній у залі того вечора відвіз із собою додому і про яку потім школярі ще довго говорили на шпальтах газет, у радіо- та теле-ефірах. Вже цікаво? 😉

Тоді занурюємось у атмосферу того вечора, яка полонила кілька десятків сердець: під вимкнене світло, зі свічками біля розпаленого каміну, сидячи у колі, ми з Сергієм задали формат live-show, коли кожен мав час на виступ з однією поезією та міг отримати слова подяки, конструктивної критики та розуміння, від усіх, хто був у колі. Тему ми не давали заздалегідь, але вийшло саме так, як мріялось – ми відкривали душу через слова поетів, показували емоції, які б не проявили в іншому оточенні, дякували один одному та відчували тепло навколо через різні прояви емоційних станів учасників вечора. Параленьно написали спільного вірша, який я Вам візуалізую згодом, як і всій школі. Вечір був коротким, але зібрав та долучив тих, кому це було необхідно найбільше, бо так важливо, аби тебе просто почули. А ще важливо, аби твої слова – відчув кожен. Саме тому після прочитання віршів, ми по-черзі брались за руки і називали три емоції за останні три дні, які у нас виражаються найяскравіше – таким чином, ми доповнювали кожного наступного, хто приєднується у коло і передавали неймовірний заряд енергії, відчуваючи тепло один одного. Коло замкнене – енергія у нас самих і у командній взаємодії – пам’ятайте про це.

FotorCreated_1

Дружня вечеря о 21-шій з копійками, допрацювання командних завдань і спільний відпочинок – ось те, як все почалось і завершилось. Дякую за те, що традиції робити все разом – стають міцнішими!

Тож, ліжко таки чекало на мене на кілька годин о першій половині четвертого дня. Але менше сну у школі – варте всього! Знаходьте точки взаєморозуміння – лише тоді Ви відчуєте, що ввесь світ з Вами і у Вас. Добраніч. 😉

З повагою,

Ганна Дворна,

учениця II Winter school young librarian ULA,

член Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації,

бібліотекар методико-бібліографічного відділу

Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва

07.03.2015
Тренери Учасники Навчальні матеріали

Neformat
Зимова школа молодого бібліотекаря УБА 2015