Call
Info
ПРО ПРОЕКТ
Школа молодого бібліотекаря Української бібліотечної асоціації – це інформаційно-освітній проект, який проводиться у форматі тренінгів з використанням інтерактивних форм навчання, майстер-класів, практичних занять та інших форм, що сприяють розвитку креативності його учасників.

ГОЛОВНА МЕТА ШКОЛИ – навчити молодих бібліотекарів розвивати свої професійні знання, уміння і навички і сприяти інноваційному розвитку тих бібліотек, у яких вони працюють шляхом створення та впровадження проектів та інновацій, аналізуючи існуючі можливості та загрози.

Символ Школи – Сова – як символ мудрості.

ОРГАНІЗАТОРИ:
Бояринова Оксана (Виконавчий офіс УБА)
Вірстюк Микола (Президія УБА, Івано-Франківська ОУНБ)
Mail
Mail

Call
ІIІ ЗИМОВА ШКОЛА МОЛОДОГО БІБЛІОТЕКАРЯ УБА. День 1

1

Мальовниче Закарпаття. До  еко-курорту «Ізкі»приїхали учасники ІII Зимової школи молодих бібліотекарів УБА.Падав дрібний дощик, але в школярів – чудове передчуття (краще сказати – переконання) змістовних тренінгів, веселої командної роботи і відпочинку, гарного настрою і, безперечно, ще й гарної зимової погоди. А як же воно буде,читайте у цьому щоденнику.

Почну з початку. Наше знайомствоз колегами виявилось незвичним -тренер Олена Степанюк запропонувала учасникам не «розхвалювати» кожен себе та діяльність своєї бібліотеки, а, попрацювавши у групках, представити одні одних. Так ми дізналися про багато вмінь, талантів та «унікальностей» своїх колег. Ще й добре їх запам’ятали, що, погодьтеся, не менш важливо при знайомстві.

2

І ось продзвенів дзвоник. Урок № 1: «Скажи мені хто твій друг…Бібліотека в пошуку партнерів»від ЛуговоїЛариси Анатоліївни. Так, це людина, котра справді вміє спілкуватися і партнерів для бібліотеки знаходить, кажуть,  легко. Еге ж, але для усього, що «легко», потрібно багато знати, практикувати й працювати.

3

Далі Оксана Бояринова, як завжди, підкинула нам багато креативних пропозицій у своїй презентації«Молодіжна секція УБА — інкубатор проектних ідей».

Урок№ 2.Тренер – Ярослава Сошинська.«Не качай!: бібліотеки та авторське право» –  чому не качати, що таке об’єкти авторського права, співавторство, авторське право на інтерв’ю, службові твори, майнові права та інше.Так, це надзвичайно важливо у нашій роботі. Ми слухали уважно й нотували. І ні, нотувати – це не порушення авторського права.

4

Невеличка перерва, щоб перевести подих – і тренінг від учасниці школиМарії Сахарової«Права людини в інтернеті». Механізм захисту прав в Інтернеті – це те, що на часі. І зрозуміло, що якби у конференц-залі були не тільки бібліотекарі, а працівники будь-якої іншої сфери, то їм, безперечно, теж було б цікаво й мегакорисно.

5

Урок 3: Фабрика інновацій: створення медіапродуктів в бібліотеці: плейкаст, 3D-книги. Ми дізналися про цікаві інтернет-ресурси й занотували багато ідей. Тренер та засновник Молодіжної секції УБА Микола Вірстюк вміє і навчити, і розсмішити.

6

Оскільки ключова тема школи – «Партнерство», то наступним бувтренінг від учасника школи Вікторії Польової. «…За морями все щасливо, В світі ж ось яке є диво… або З ким приятелюють зарубіжні бібліотеки». Спочатку ми проаналізували досвід український. Як виявилось, партнерів у наших бібліотек багато – це видавництва, письменники, громадські організації, форуми, ярмарки, журналита навіть піцерії і фольклорні ансамблі. Але із досвіду зарубіжних бібліотек теж є що запозичити.

7 8

А ввечері – незрівнянна«Літературна прогулянка-квиз Парижем» від уже згаданоготренера Степанюк Олени, котра надихнула ще більше читати й подорожувати. Музика, фото різних куточків  Парижа, де відбувалися події, описані у книгах… Автора та назву твору потрібно було відгадати. Соромно чи не соромно, але відгадали ми… як вам сказати…навіть не половину. Мабуть, це означає, що не всі ще побували в Парижі і не все ще ми перечитали. Ось так. Що сказати на завершення першого дня? Як відомо, мислитьтой, кому ставлять розумні запитання. Нам поставилиJ

03.02.2016

Neformat
Зимова школа молодого бібліотекаря УБА 2016